کد خبر 105944

با پیوستن «لاری پیج» و «سرگی برین» بنیان‌گذاران گوگل به جمع ثروتمندان بالای 100 میلیارد دلار دارایی، تعداد کسانی که اکنون بالای 100 میلیارد دلار ثروت دارند به 8 نفر رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، افزایش ارزش سهام شرکت‌های فناوری در سال 2020 باعث شد ثروت کسانی که بالای 100 میلیارد دلار سرمایه دارند به 8 نفر افزایش یابد.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ طی یک هفته گذشته «لاری پیج» و سرگی برین» بنیان‌گذاران شرکت گوگل ثروت خود را به بالای 100 میلیارد دلار رساندند و بنابراین تعداد کسانی که اکنون ثروت بالای 100 میلیارد دلار دارند به 8 نفر افزایش یافت. طبق گزارش بلومبرگ ثروت این 8 نفر اکنون جمعا بیش از 1 تریلیون دلار است و این در حالی است که این 8 نفر سر جمع توانستند تنها طی امسال 110 میلیارد دلار سرمایه خود را افزایش دهند.

«جف بزوس» بنیان‌گذار شرکت آمازون اولین کسی است که توانست ثروت خود را در سال 2017 به بالای 100 میلیارد دلار برساند.

«بیل گیتس» زمانی در سال 1999 با رویداد حباب «دات کام» توانسته بود به این موقعیت دست پیدا کند اما با فروپاشی حباب دوباره بخش عمده‌ای از ثروت خود را از دست داد و دوباره در سال 2019 توانست ثروت خود را به بالای 100 میلیارد دلار برساند.

«ایلان ماسک» بنیان‌گذار «تسلا» و «مارک زاکربرگ» بنیان‌گذار فیس‌بوک سال گذشته با افزایش ارزش سهام شرکت‌های فناوری به جمع مولتی میلیاردرها (ثروت بالای 100 میلیارد دلار) پیوستند.

ثروتمندان دارای ثروت بالای 100 میلیارد دلار اکثرا آمریکایی هستند و به همین دلیل الیزابت وارن و برنی سندرز و سایر دموکرات‌ها در تلاش هستند تا طرح دریافت مالیات از ثروتمندان را به جریان بیندازند.

طی یک هفته گذشته شاخص نزدک که نوسانات سهام شرکت‌های فناوری را اندازه‌گیری می‌کند روند رو به رشدی را طی کرد و از ابتدای سال تاکنون بیش از 7 درصد افزایش یافته است. «لاری پیج» و «سرگی برین» طی امسال توانستند هر کدام تقریبا 20 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کنند.

«وارن بافت» نیز طی یک هفته گذشته توانست ثروت خود را اندکی به بیش از 100 میلیارد دلار برساند و اکنون 100 میلیارد و 700 میلیون دلار ثروت دارد. «بافت» از ابتدای سال تاکنون 13 میلیارد دلار بر ثروت خود افزوده است.

«برنارد آرنات» مالک فرانسوی شرکت LVMH  نیز از سال 2019 به جمع ثروتمندان بالای 100 میلیارد دلار پیوسته است. این ثروتمند فرانسوی با ثروتی معادل 131 میلیارد دلار بعد از «بیل گیتس» چهارمین ثروتمند دنیاست. وی به همراه «سرگی برین» سرمایه‌دار روس تنها غیرآمریکایی‌های حاضر در جمع این گروه هستند. «آرنات» تنها از ابتدای امسال تاکنون یعنی در چهار ماه گذشته بیش از 17.5 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرده است.

6

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها