کد خبر 105942

برخی تحلیلگران و معامله گران بازارهای جهانی پلیمر از تاثیر موج بزرگ منفی بازار پلیمر چین که در کما قرار دارد، بر سایر بازارهای جهان ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش بااقتصاد، در همین حال مقاومت شدید در برابر خرید در بازار چین وجود دارد که ناشی از ذخیره بالای محموله های پلیمر در انبارهای چین در مقطع اولیه کرونا بوده، به طوری که مابقی بازارها متوقف شده بود و چینی ها موجودی های بالای پلیمر را ثبت کردند.

از طرفی قیمت های پایین تولیدکنندگان داخلی چین و همچنین موجودی بالای انبارها باعث کاهش شدید قیمت محموله های واراداتی شده است.

به نظر می رسد ادامه این وضعیت، یک موج بزرگ ایجاد کند که پس از برخورد به بازار چین، به بازار پلیمر سایر مناطق جهان برگردد.

کارشناسان بازار شرایط بازار چین را بسیار پیچیده ارزیابی می کنند و معتقدند؛ تنها عاملی که توانسته این موج را تاکنون مهار کند، کرایه حمل بالای دریایی و نبود کانتینر از چین بوده که صادرات مجدد را تحت تاثیر قرار داده و به نظر می رسد با گرم شدن هوا و احتمالا کاهش کرایه حمل دریایی این ترمز هم رها شود و چینی ها بی صبرانه به دنبال راهکاری برای صادرات مجدد محصولات پلیمری که پیش تر خریده اند، هستند.

از سوی دیگر بازارهای دیگر نگران برخورد این موج‌ بازار چین و برگشت آن به بازار پلیمر  سایر مناطق هستند./ پتروتحلیل

 

ارسال نظر

تازه ها