کد خبر 105934

انتشار داده‌های تجارت خارجی چین باعث رشد قیمت نفت در معاملات امروز بازار آسیا شد به طوری که نفت برنت با رشد نزدیک به نیم ردصد به هر بشکه 63 دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز سه‌شنبه به دنبال انتشار داده‌های اقتصاد چین افزایش یافت.

داده‌های منتشر شده تجارت خارجی اقتصاد چین نشان می‌دهد که واردات دومین اقتصاد دنیا در ماه مارس با رشد غول‌آسایی مواجه شده است. از طرفی افزایش تنش‌ها در خاورماینه و حمله موشکی حوثی‌ها به سایت‌های نفتی عربستان عامل دیگری برای افزایش قیمت نفت در معاملات امروز صبح بوده است.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز با افزایش 0/3 درصدی به هر بشکه 63 دلار و 50 سنت رسیده است و این در حالی است که نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با رشد 0/3 درصدی به هر بشکه 59 دلار و 90 سنت افزایش یافت.

طبق گزارشی که امروز اداره گمرک چین منتشر کرد صادرات این کشور در ماه مارس نسبت به فوریه با افت شدید مواجه شده اما واردات این کشور نسبت به ماه فوریه با رشد شگفت‌انگیزی مواجه شده است. به همین دلیل مازاد تجاری چین با کاهش شدید به تنها 13 میلیارد دلار در ماه مارس رسیده است.

اداره گمرک چین همچنان گزارش داده که واردات نفت چین در ماه مارس با رشد 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده که نشان‌دهنده ادامه روند ریکاوری اقتصاد کشور از پاندمی ویروس کروناست.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها