کد خبر 105923

طبق آمارهای گمرک چین مازاد تجاری در ماه مارس 13 میلیارد و 800 میلیون دلار اعلام شد که نسبت به ماه قبل افت شدیدی را تجربه کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، اداره گمرک چین آمار تجارت خارجی چین در ماه مارس را منتشر کرد که طبق این گزارش مازاد تجاری چین با افت شدید مواجه شد.

بر اساس داده‌های گمرک صادرات چین در ماه مارس 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30.6 درصدی داشته است که نشان‌دهنده کاهش شدید سرعت صادرات نسبت به ماه فوریه است. در ماه فوریه آمار صادرات چین حدود 155 درصد افزایش یافت. تحلیل‌گران در نظرسنجی رویترز بر این عقیده بودند که صادرات این کشور در ماه مارس رشد بیش از 35 درصدی را تجربه خواهد کرد.

بر خلاف افت صادرات چین میزان واردات این کشور در ماه مارس با افزایش شدید روبرو شد به طوری که این میزان واردات ماهانه از سال 2017 بی‌سابقه بوده است. طبق آمار گمرک چین واردات ماه مارس چین در سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از 38 درصدی را تجربه کرده و این در حالی است که تحلیل‌گران رشد 23.3 درصدی را برآورد کرده بودند. واردات کشور در ماه فوریه بیش از 17 درصد افزایش یافته بود.

در نتیجه افزایش واردات چین مازاد تجاری این کشور در ماه مارس حدود 13 میلیارد و 800 میلیون دلار اعلام شد در حالی که اقتصاددانان و تحلیل‌گران انتظار مازاد بیش از 52 میلیارد دلاری را داشتند. در ماه فوریه مازاد تجاری این کشور 37 میلیارد و 800 میلیون دلار بود که نشان‌دهنده افت شدید در ماه مارس است.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها