کد خبر 105855

شاخص دلار با عقب‌نشینی نرخ بازدهی اوراق خزانه از اوج قیمتی خود به پایین‌ترین حد دو هفته و نیم اخیر خود رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار اگرچه در معاملات امروز اندکی افزایش یافت اما همچنان در پایین‌ترین سطح دو هفته و نیم خود قرار دارد. مهمترین دلیل عقب‌نشینی شاخص دلار افت نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکاست.

هم نرخ بازدهی اورق خزانه و هم شاخص دلار در پایان ماه مارس به بالاترین حد بیش از یک سال اخیر خود رسیدند که دلیل آن چشم‌انداز سرمایه‌گذاران از وضعیت تورمی ایالات متحده سریع‌تر از پیش‌بینی‌های فدرال رزرو آمریکاست.

این در حالی است که از نظر مقامات فدرال رزرو این وضعیت تنها موقتی است و و آنها در ارزیابی‌هایشان هنوز نشانه‌هایی از تورم در کشور را مشاهده نکرده‌اند.

شاخص دلار در معاملات امروز در آسیا با افزایش 0/1 درصدی به اندکی بیش از 92 واحد رسیده است و از پایین‌ترین موقعیت خود در دو و نیم هفته اخیر بالاتر رفته است. هفته گذشته شاخص دلار افت نزدیک به 1 درصدی را تجربه کرد و روز پنجشنبه حتی به پایین‌تر از 92 واحد رفت که از تاریخ 23 مارس بی‌سابقه بوده است.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا نیز هفته گذشته تا محدوده 1.61 درصد پایین آمد و اکنون با افت 0/6 درصدی به 1.65 رسیده که اندکی از کف خود بالاتر رفته است. در تاریخ 30 مارس نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا به 1.77 درصد رسید که بیشترین میزان یک سال اخیر این اوراق محسوب می‌شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها