کد خبر 105802

طبق گزارش‌های منتشر شده ارزش 50 شرکت اول معدنی دنیا تا پایان سه ماهه اول سال 2021 به 1 تریلیون و 350 میلیارد دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، افزایش قیمت مس و سنگ‌آهن در بازارهای جهانی باعث شده که ارزش 50 شرکت معدنی دنیا در پایان سه ماهه اول سال به 1 تریلیون و 350 میلیارد دلار برسد.

طبق گزارش منتشر شده در ماینینگ، 50 شرکت اول معدنی دنیا در بازه زمانی سه ماهه ژانویه تا مارس 2021 توانستند 50 میلیارد دلار به ارزش خود اضافه کنند که در مقایسه با سه ماهه قبل نشان از افت شدید دارد.

دلیل افت ارزش بازار شرکت‌های معدنی دنیا افت ارزش طلا در بازار طی سه ماهه اول سال 2021 بوده که در یک دهه اخیر تقریبا این میزان افت ارزش بی‌سابقه بوده است.

بررسی ارزش بازار شرکت‌های معدنی در این گزارش نشان می‌دهد که از زمان اوج پاندمی که قیمت کامودیتی‌ها در پایین‌ترین سطح خود به سر می‌بردند تاکنون حدود 636 میلیارد دلار به ارزش شرکت‌های معدنی اضافه شده است که دلیل اصلی آن افزایش استفاده از زیرساخت‌های سبز در راستای مبارزه با آلودگی‌های زیست‌محیطی نه فقط در چین بلکه حتی در آمریکا و اروپا بوده است.

میزان افزایش ارزش شرکت‌های از بعد از پاندمی کرونا به شدت افزایش یافته است. سال گذشته شرکتی که 4 میلیارد دلار ارزش داشت در لیست 50 شرکت اول در رده‌های بالای لیست قرار می‌گرفت اما امروزه شرکتی با این میزان ارزش در رده بین 60 تا 70 لیست قرار دارد. به عنوان مثال شرکت «تیانجی لیتیوم» با ارزش 8.5 میلیارد دلار در رده 50 لیست 50 شرکت اول معدنی دنیا قرار دارد.

تعداد معادن در لیست 50 شرکت اول (تعداد) 

2

سهم معادن در 50 شرکت اول دنیا (درصد)

3

سهم کشورها در لیست 50 شرکت اول دنیا (تعداد) 

4

سهم کشورها در 50 شرکت اول دنیا (درصد)

5

بهترین عملکرد در یک سال اخیر 

6

 

بدترین عملکرد در یک سال اخیر 

7

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها