کد خبر 105732

اونس طلا هم در بازار نقدی و هم در بازار قیوچرز اگرچه در معاملات روز جمعه افت کرد اما توانست در طول هفته بازدهی یک درصدی را ثبت کند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا روز جمعه اگرچه در محدوده منفی معامله شد اما توانست بازدهی هفتگی 1 درصد را بر روی تابلوها ثبت کند.

افت نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا از جمله مهمترین موارد افزایش اونس طلا در یک هفته گذشته بوده است. انتشار آمار درخواست بیمه بیکاری در ایالات متحده که بیشتر از حد انتظار بود باعث افزایش اقبال به طلا برای فرار از ریسک بوده است.  

اونس آتی طلا در بازار بورس کالای نیویورک در معاملات روز جمعه 13 دلار معادل 0/8 درصد کاهش یافت و به 1744 دلار رسید اما با این وجود در طول هفته بازدهی بیش از 1 درصدی را نشان داد.

قیمت اونس طلا در بازار نقدی نیز 12 دلار معادل 0/6 درصد در معاملات روز جمعه کاهش یافت و به 1743 دلار رسید اما در طول هفته‌ای که گذشت بازدهی 0/8 درصدی را ثبت کرد.

اونس طلا هم در بازار فیوچرز و هم در بازار نقدی توانست برای اولین بار در شش هفته گذشته قیمت 1750 دلار را تاچ کند که مهمترین عامل در این صعود عقب‌نشینی نرخ بازدهی اوراق و شاخص دلار از اوج قیمتی خود بود.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا روز جمعه با اندکی افزایش در نقطه 1.66 درصد ایستاد و از اوج قیمتی خود در تاریخ 30 مارس یعنی نقطه 1.77 درصد عقب‌نشینی کرده است.

شاخص دلار نیز که در مقطعی از مرز 93 واحدی عبور کرده بود اکنون در نقطه کف کانال 92 واحدی قرار دارد که همین امر باعث اقبال به بازار در طی هفته شده بود.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها