کد خبر 105712

نهاد دولتی تنظیم‌کننده بازار چین (SAMR) شرکت «علی‌بابا» را به دلیل نقض قوانین ضدتراست به 2 میلیارد و 750 میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دولت چین شرکت «علی بابا» را به دلیل نقض قوانین ضدتراست و سوء‌استفاده از موقعیت خود در بازار  18 میلیارد یوان معادل 2 میلیارد و 750 میلیون دلار جریمه کرد.

این بیشترین جریمه از زمان وضع قانون ضدتراست در کشور چین محسوب می‌‍‌شود و معادل 4 درصد کل درآمد این شرکت در سال 2019 است.

«جک ما» بنیان‌گذار این شرکت ماه‌ها پیش در اواخر ماه اکتبر 2020 دولت چین را مورد انتقاد قرار داد و به همین دلیل طی ماه‌های تحت فشار شدید دولت بوده است.

اواخر ماه دسامبر اداره دولتی تنظیم بازار اعلام کرد که بررسی‌ها حول نقض قوانین شرکت را انجام خواهد داد و به همین دلیل عرضه اولیه 37 میلیارد دلاری شرکت «اَنت گروپ» که متعلق به شرکت علی‌بابا» بود را متوقف کرد.

این اداره امروز شنبه اعلام کرد بررسی‌ها نشان می‌دهد که این شرکت از سال 2015 قوانین ضدتراست را نقض کرده و از موقعیت خود در بازار سوء استفاده کرده و از استفاده از سایر پلتفرم‌های تجاری آنلاین توسط مشتریان‌اش جلوگیری کرده است که مصداق بارز نقض قوانین شرکتی است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها