کد خبر 105533

طبق گزارشی که خبرگزاری بلومبرگ منتشر کرده است ارز بازار ارزهای دیجیتال در جهان با اقبال سرمایه‌گذاران طی دو ماه اخیر از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بلومبرگ گزارش داد کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی‌ها از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرد.

طی دو ماه اخیر ارزش بازار ارزهای مجازی در یک روند صعودی و با اقبال سرمایه‌گذاران دو برابر شده و همین باعث شده که ارزش بازار آنها نیز دو برابر شود.

ارزش بازار بیت‌کوین به تنهایی طی ماه‌های اخیر با رشد ارزش از مرز 1 تریلیون دلار عبور کرده است. ارزش بازار بیت‌کوین در سال 2021 تقریبا دو برابر شده  و اکنون به قیمت 58 هزار دلار رسیده است.

3

این در حالی است که پنج ارز دیجیتال بعد از بیت‌کوین یعنی ایتریوم، بایننس کوین، پولکادات، تتر و کاردانو 422 میلیارد دلار ارزش دارند.

اقبال بسیاری از مؤسسات به بیت‌کوین در راستای افزایش بازدهی سرمایه‌های خود در شرایطی که نرخ بهره در بسیاری از کشورها نزدیک به صفر قرار دارد باعث افزایش شدید قیمت این رمز ارز محبوب سرمایه‌گذاران شده است.

از طرف دیگر برخی از شرکت‌های بزرگ مدیریت سرمایه وال استریت نیز بخشی از دارایی‌های خود را به بیت‌کوین تبدیل کرده‌اند و برخی دیگر از شرکت‌ها روز به روز اقبال خود به استفاده از بیت‌کوین افزایش داده‌اند.  

به عنوان مثال شرکت «تسلا» اخیرا اعلام کرد مشتریان می‌توانند پول خردی خودرو را به صورت بیت‌کوین بپردازند. همچنین «مورگان استنلی» به برخی از ثروتمندترین مشتریان خود اجازه داده است تا بخشی از دارایی‌های خود را به بیت‌کوین تبدیل کنند و به پرتفوی خود اضافه کنند.

به غیر از شرکت‌های فوق برخی دیگر از شرکت‌ها از قبیل پی‌پال و مسترکارت نیز ارزهای دیجیتال را پذیرا شده اند و به مشتریان خود اجازه داده‌اند تا از این ارزها برای دریافت و پرداخت‌ خود استفاده کنند.

شرکت «گری اسکیل» که بزرگترین دارنده بیت‌کوین در جهان است اعلام کرده قصد دارد وارد بازار سرمایه شود و سهام این شرکت در قالب ETF مورد معامله قرار بگیرد. بعد از این بیانیه شرکت قیمت بیت‌کوین دوباره با اقبال سرمایه‌گذاران مواجه شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها