کد خبر 105522

نهادهای مرتبط با صنعت خودرو در آمریکا از دولت خواستند که درصد مشخصی از بسته مالی اخیر را به بخش تولید نیمه‌هادی ها اختصاص دهد تا معضل کمبود این محصول برای صنعت خودرو حل شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، صنعت خودرو آمریکا روز دوشنبه از دولت خواست معضل کمبود نیمه‌های در ایالات متحده را حل و فصل کند.

طبق گزارشی که رویترز منتشر کرده صنعت خودروی ایالات متحده اعلام کرده در صورتی که دولت مشکل کمبود نیمه هادی در آمریکا را حل نکند احتمالا تولید خودرو 1 میلیون و 280 هزار دستگاه کاهش می‌یابد و این کاهش تولید می‌تواند برای شش ماه دوم سال نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

صنعت خودرو از وزارت بازرگانی درخواست کرده بخشی از بودجه بسته مالی اخیر رئیس جمهور آمریکا برای حل معضل تولید نیمه‌هادی در آمریکا اختصاص یابد تا نیاز صنعت خودرو به این محصول برطرف شود.

جو بایدن در ماه فوریه به چندین نهاد فدرال دستور داد که اقداماتی را در راستای حل این مشکل به کار بگیرند و مبلغ 37 میلیارد دلار برای تامین مالی این بخش به کنگره ارائه داد.

نهادهای مرتبط با صنعت خودرو اعلام کرده‌اند تامین مالی باید برای ایجاد ظرفیت‌های جدید به کار گرفته شود تا از صنعت خودروی ایالات متحده پشتیبانی شود و زنجیره عرضه خودرو با کمبود نیمه‌هادی مختل نشود. آنها همچنین درخواست کرده‌اند درصد مشخصی از مبلغ بسته مالی جدید بر اساس نیاز صنعت خودرو به این بخش اختصاص داده شود تا مشکل تولید نیمه‌هادی‌ها در آمریکا برطرف شود.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها