کد خبر 105484

طبق آمار منتشر شده شاخص «اس اند پی» در سه ماهه اول سال توانست رشد 5.7 درصدی را ثبت کند و این در حالی است که شاخص راسل «2000» با رشد بیش از 12 درصدی بهترین عملکرد را در بین سایر شاخص‌های داشته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام آمریکا طی سه ماهه اول سال 2021 روند رو به رشدی را طی کرد و با وجود افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه رشد بازار سهام آمریکا با توجه به بهبود رشد اقثتصادی کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

طبق آمار منتشر شده در سه ماهه اول سال شاخص داوجونز آمریکا توانست تا پایان ماه مارس 2021 رشد 7.7 درصدی را ثبت کند و این در حالیست که شاخص «اس اند پی» رشد 5.7 درصدی را بر روی تابلوهای بازار نشان داد.

شاخص نزدک آمریکا در سه ماهه اول سال تحت تاثیر رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا و تقویت شاخص دلار قرار گرفت و کمترین رشد را در بین سایر شاخص‌های آمریکایی ثبت کرد. شاخص نزدک که بازدهی سهام شرکت‌های فناوری آمریکا ار اندازه‌گیری می‌کند توانست رشد 2.8 درصدی را ثبت کند که نشان دهنده خروج سهامداران از بخش فناروی به سایر بخش‌های بازار سهام می‌باشد.

شاخص «راسل 2000» که بازدهی سهام شرکت‌های کوچک و متوسط آمریکا را نشان می‌دهد توانست بهترین عملکرد را در بین سایر شاخص‌ها داشته باشد. این شاخص در سه ماهه اول سال رشد 12 درصدی را ثبت کرد که نشان‌دهنده خروج نقدینگی از شرکت‌های بزرگ به سمت شرکت‌های کوچک با توجه به رشد نرخ بازدهی اوراق است.

چشم‌انداز رشد اقتصادی و ریکاوری اقتصاد آمریکا از اثرات پاندمی ویروس کرونا از جمله مهمترین عوامل رشد بازار سهام آمریکا می‌باشد. همچنین گزارش‌های وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد که وضعیت بازار کار در ایالات متحده نسبتا بهبود یافته و طبق گزارش این وزارتخانه در ماه مارس تعداد 916 هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند که در 7 ماه گذشته بی‌سابقه بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها