کد خبر 105481

ادامه رشد بازدهی اوراق خزانه آمریکا در روز آغازین هفته / افزایش 20 درصدی نرخ بازدهی اوراق خزانه 2 ساله

به دنبال رونمایی از بسته مالی 2.3 تریلیون دلاری توسعه زیرساخت‌ها شاخص دلار و نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا موج جدید روند صعودی را آغاز کرده‌اند به طوری که نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله در معاملات امروز بیش از 2 درصد افزایش یافته و از مرز 1.709 نیز عبور کرده است.

ادامه رشد بازدهی اوراق خزانه آمریکا در روز آغازین هفته / افزایش 20 درصدی نرخ بازدهی اوراق خزانه 2 ساله

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا با انتشار گزارش اشتغال روز جمعه روز آغازین هفته را با افزایش شروع کرد.

در حال حاضر نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده آمریکا با رشد 2.22 درصدی به 1.716 و نرخ بازدهی اوراق خزانه 30 ساله با رشد 1.27 درصدی به 2.370 رسیده است و این در حالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه 2 ساله نیز با افزایش بیش از 20 درصدی به 0/192 رسید.

رونمایی از بسته مالی توسعه زیرساخت‌های آمریکا به ارزش بیش از 2 تریلیون دلار موج جدید افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه را باعث شده است. شاخص دلار نیز همچنان به روند افزایشی خود ادامه می‌دهد و بسیاری از سرمایه‌گذاران از فشار تورمی در نتیجه رشد اقتصادی خبر می‌دهند.

رئیس جمهور آمریکا در زمان رونمایی از بسته 2.3 تریلیون دلاری توسعه زیرساخت‌ها اعلام کرد طی هفته‌های آینده بسته دیگری به ارزش تقریبی 2 تریلیون دلار رونمایی خواهد شد. رخدادهای فوق رالی جدید افزایش نرخ بازدهی اوراق و شاخص دلار را ایجاد کرده است.

طی هفته جاری نرخ تورم تولیدکننده آمریکا منتشر خواهد شد که می‌تواند چشم‌انداز نرخ تورم را در معرض دید سرمایه‌گذاران بگذارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها