کد خبر 105418

تعداد 72 درصد کارشناسان در یک نظرسنجی بر این عقیده‌اند که تارگت جدید جفت‌ارز EUR/USD طی یک هفته آینده 1.174 خواهد بود و 21 درصد نیز عقیده دارند که روند این جفت‌ارز صعودی خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، روند نزولی «یورو / دلار» در سال 2021 حمایت جدیدی را در نقاط پایین‌تر ثبت کرد و در هفته‌ای که گذشت به نقطه 1.170 نیز رسید. شاخص دلار روز چهارشنبه نقطه اوج جدیدی طی چند ماهه اخیر ثبت کرد و نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا روز سه‌شنبه به بالاترین حد بیش از یک سال اخیر خود رسید اگرچه در روزهای بعد کمی از نقطه اوج خود عقب‌نشینی کرد.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا روز سه‌شنبه به 1.77 درصد رسید  و سپس در روزهای پنجشنبه و جمعه کمی عقب نشست و به 1.67 درصد رسید.

بسته زیرساختی آمریکا به ارزش 2.3 تریلیون دلار خوشبینی گسترده‌ای را نسبت به رشد اقتصادی آمریکا ایجاد کرده است و به همین دلیل موج فشار فروش اوراق در بازار شدت گرفته است که باعث فشار بر سایر بازارها شده است. «جو بایدن» گفته است که این بسته احتمالا به 4 تریلیون دلار خواهد رسید که قرار است طی هفته‌های آیثنده رونمایی شود. شاخص دلار در نتیجه تصویب این بسته رکوردهای جدیدی را ثبت کرده و باعث ایجاد فشار نزولی جفت‌ارز EUR/USD شده است.

طبق نظرسنجی کارشناسان بازار فارکس، جفت‌ارز EUR/USD در یک هفته پیش رو روند نزولی خود را ادامه خواهد داد. تعداد 72 درصد کارشناسان در یک نظرسنجی بر این عقیده‌اند که تارگت جدید این جفت‌ارز طی یک هفته آینده  1.174 خواهد بود و 21 درصد نیز عقیده دارند که روند این جفت‌ارز صعودی خواهد بود.

تحلیل‌گران اما در بازه زمانی یک ماهه عقیده دارند که روند این جفت‌ارز صعودی می‌شود. طبق این نظرسنجی 61 درصد تحلیل‌گران تارگت یک ماهه این جفت‌ارز را 1.195 می‌دانند اما حدود 25 درصد همچنان بر روند نزولی این جفت‌ارز اصرار دارند.

طی سه ماه آینده 73 درصد تحلیل‌گران می‌گویند تارگت سه ماهه به 1.202 خواهد رسید اما 17 درصد آنها می‌گویند طی سه ماه آینده نیز روند این جفت‌ارز نزولی خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها