کد خبر 105373

قیمت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن رشد ۸.۵ درصدی را ثبت کرد و اسلب در قیمت ۶۳۰ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن رشد ۸.۵ درصدی را ثبت کرد و اسلب در قیمت ۶۳۰ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۸ تا ۵۶۲ دلار به ازای هر تن بود که میانگین آن نسبت به قیمت‌های ۴ فروردین، رشد ۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

دولت چین با پیگیری مقررات سخت‌گیرانه به دنبال آن است که از کاهش تولید فولاد این کشور در سال ۲۰۲۱ میلادی اطمینان یابد. این سیاست دولت چین، مشکل مازاد عرضه موجود در بازارهای جهانی فولاد را تا حد زیادی رفع خواهد کرد و همین امر باعث شکل‌گیری موج جدیدی از افزایش قیمت فولاد، خصوصاً افزایش قیمت فولاد صادراتی ایران شده است.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است به شرح زیر است: آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته گذشته ۷۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است که رشد ۱.۴ درصدی را نسبت به قیمت‌های پیش از آن نشان می‌دهد. میانگین قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۷۳ دلار به ازای هر تن رسید که کاهش ۰.۵ درصدی را نشان می‌دهد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بود که تغییری را نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین ورق گرم CIS نیز به ۸۴۲.۵ دلار به ازای تن رسید که رشد ۲.۴ درصدی درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: چیلان 

ارسال نظر

تازه ها