کد خبر 105284

طبق گزارش منتشر شده از نتیجه نشست اوپک پلاس کشورها توافق کردند که در ماه می و ژوئن عرضه نفت به بازار را 350 هزار بشکه در روز افزایش دهند و این میزان افزایش در ماه جولای به 450 هزار بشکه برسد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز پنجشنبه ابتدا از محدوده سبز آغاز به کار کرد و دوباره به دامنه قرمز غلتید و در نهایت دوباره با موافقت اوپک پلاس مبنی برافزایش تدریجی عرضه نفت به بازارها از ماه می تا جولای به محدوده سبز بازگشت.

اعضای اوپک پلاس در نشست امروز توافق کردند که در ماه می و ژوئن 350 هزار بشکه در روز تولید خود را افزایش دهند و همچنین افزایش تولید خود در ماه جولای را تا 450 هزار بشکه در روز افزایش دهند.

پیش از این گزارش شده بود عربستان سعودی موافقت کرده در ماه می روزانه 250 هزار بشکه، در ماه ژوئن  350 هزار بشکه دیگر تولید خود را افزایش و در نهایت در ماه جولای نیز افزایش تولید نفت عربستان به 400 هزار بشکه روز برسد تا به این ترتیب از بازار نفت حمایت کند.

قیمت نفت برنت در بورس کالای لندن بعد از توافق امروز تا این لحظه با رشد بیش از 2 درصدی به هر بشکه 64 دلار رسیده و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در بورس کالای نیویورک نیز با رشد 2.30 درصدی به بالای 60 دلار در هر بشکه رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها