کد خبر 105260

رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا در سخنرانی خود در پیتسبورگ ایالات متحده از بسته مالی 2.3 تریلیون دلاری برای توسعه زیرساخت‌ها و ریکاوری اقتصاد کشور رونمایی کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، جو بایدن روز چهارشنبه در سخنرانی خود در «یونیون هال» پیتسبورگ از بسته مالی بیش از 2 تریلیون دلاری خود برای ریکاوری اقتصاد و توسعه زیرساخت‌ها در یک برنامه 8 ساله رونمایی کرد.

این برنامه 8 ساله شامل شامل افزایش مالیات شرکت‌ها تا محدوده 28 درصد است و در راستای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی ایالات متحده و ریکاوری اقتصاد کشور از تاثیرات پاندمی ویروس کرونا عملیاتی خواهد شد.

جزئیات طرج مالی جو بایدن شامل موارد زیر است:

  • سرمایه‌گذاری 621 میلیارد دلار در بخش زیرساخت‌های حمل و نقل از قبیل پل، جاده، حمل و نقل عمومی، بنادر، فرودگاه‌ها و توسعه وسایل نقلیه الکترونیکی.
  • 400 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بر روی مسائل رفاهی سالمندان و افراد معلول.
  • 300 میلیارد دلار در راستای بهبود زیرساخت‌های آب شرب مصرفی و توسعه گریدهای الکتریکی .
  • 300 میلیارد دلار در توسعه صنعت ساختمان و همچنین مسکن مصرفی برای اقشار کم درآمد و توسعه مدارس.
  • 580 میلیارد دلار در بخش تولید، تحقیق و توسعه و آموزش مشاغل در ایالات متحده.

این دومین بسته مالی بایدن بعد از بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری برای مقابله با اثرات پاندمی ویروس کرونا بر ایالات متحده است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد طی هفته‌های آینده از دومین بسته خود برای ریکاوری اقتصاد کشور نیز رونمایی خواهد کرد. وی در پیتسبورگ گفت این طرح مسیری برای تبدیل ایالات متحده به قوی‌ترین، تاب‌آورترین و مبتکرانه‌ترین اقتصاد دنیا خواهد بود.

بایدن در پاسخ به انتقادات مبنی بر افزایش مالیات گفت این طرح مالیات کسانی را که درآمد زیر 400 هزار دلار در سال دارند افزایش نخواهد داد. وی همچنین اعلام کرد هدف وی کاهش رفاه و ثروت افراد نیست.

ساخت 20 هزار مایل جاده و بزرگراه و نیز تعمیر و نگهداری بیش از 10 هزار پل از جمله اهداف این طرح بزرگ مالی است. همچنین ساخت بیش از 500 هزار ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی تا سال 2030  و جایگزینی 50 هزار وسیله نقلیه عمومی دیزلی با خودروهای برقی مسیری است که این طرح بزرگ مالی دنبال خواهد کرد.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها