کد خبر 104788

کمیته بازار آزاد فدرال رزور آمریکا بعد از نشست دو روزه خود درباره اقتصاد ایالات متحده امشب بیانیه نهایی خود را درباره پیش‌بینی نرخ تورم و نرخ بهره منتشر خواهد کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بعد از نشست دور روزه خود درباره وضعیت اقتصاد ایالات متحده امشب بیانیه خود درباره آینده نرخ بهره و همچنین پیش‌بینی خود از نرخ تورم را منتشر خواهد کرد.

بسیاری از سرمایه‌گذاران در حال حاضر بر اساس انتظارات تورمی به بازارها واکنش نشان داده‌اند و همین امر باعث شده که بیانیه امشب فدرال رزرو که از نزدیک وضعیت اقتصادی ایالات متحده را رصد می‌کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

فدرال رزرو پیش از این پیش‌بینی کرده بود که حداقل تا سال 2023 نرخ بهره را تا زمان دستیابی به اشتغال کامل و همچنین نرخ تورم میانگین دو درصد دست‌کاری نخواهد کرد اما با توجه به تقویت شاخص دلار و افزایش شدید نرخ بازدهی اوراق خزانه سرمایه‌گذاران پیش‌بینی غیر از این دارند.

سرمایه‌گذاران براین عقیده‌اند که احتمالا نرخ بهره زودتراز موعد از تعیین شده یعنی در سال 2023 افزایش خواهد یافت و همین امر باعث شده که بازارهای مالی از جمله بازار اوراق بدهی تحت تاثیر قرار بگیرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها