کد خبر 104732

پرمیوم بیلت آلومینیوم اروپا در نتیجه کاهش شدید عرضه در بازار به دلیل تحریم شرکت روسال روسیه به بالاترین حد تاریخی خود رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، نشریه متال بولتن در گزارشی اعلام کرد پرمیوم آلومینیوم در بازار اروپا و آمریکا به اوج قله تاریخی خود رسیده است که مهمترین دلیل آن کمبود عرضه در بازار و ایجاد عدم در تعادل در بازار آلومینیوم است.

تحریم شرکت روسال روسیه توسط آمریکا یکی از دلایل کمبود عرضه آلومینیوم در بازار اروپاست. طبق گزارش نشریه متال بولتن قیمت پرمیوم آلومینیوم اکستروژن 6063 روز جمعه در شمال آلمان به هر تن 580 تا 620 دلار رسیده و این در حالی است یک هفته قبل از آن پرومیوم هر تن 550 تا 590 دلار بود. در سال 2021 تاکنون پرمیوم آلومینیوم از زمانی که در سطح 340 تا 380 دلار بود 66 درصد افزایش یافته است.

طقق گفته تجار بازار آلومینیوم در حال حاضر دسترسی به بیلت آلومینیوم بسیار دشوار است و پرمیوم نیز به شدت روز به روز در حال بالاتر رفتن است.

همچنین پرمیوم بیلت آلومینیوم در میانه غرب ایالات متحده نیز تقریبا در نزدیکی بالاترین سطح معامله می‌شود. در حال حاضر طبق ارزیابی متال بولتن هر پوند (lb) بیلت آلومینیوم دارای 16 تا 19 سنت پرمیوم است که نسبت به ماه فوریه تغییر چندانی نداشته است.

در شروع سال 2021 پرمیوم هر پوند (lb) آلومینیوم بین 9 تا 10 سنت بود و از آن موقع تاکنون رشد 84 درصدی داشته است و تنها نیم سنت با اوج قیمتی خود یعنی جولای سال 2018 فاصله دارد. در آن تاریخ پرمیوم هر تن آلومینیوم 17 تا 19 سنت بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها