کد خبر 104610

بیش از 77 درصد تحلیل‌گران فارکس شرکت‌کننده در نظرسنجی «اف ایکس استریت» بر این عقیده‌اند که جفت‌ارز EUR/USD در یک هفته پیش رو روند نزولی خواهد داشت و به سطح 1.186 خواهد رسید.

به گزارش بخش‌ بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طی هفته‌ای که گذشت نرخ بازدهی اوراق خزانه در مرز توجهات سرمایه‌گذاران بود و نرخ دلار در نتیجه رشد نرخ بازدهی تقویت شد.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا در ابتدای هفته به 1.62 رسید، در میانه هفته تا 1.47 درصد افت کرد و در نهایت با رشد تورم تولیدکننده در آمریکا و امضای بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری به 1.62 درصد در انتهای هفته رسید.

جفت‌ارز یورو دلار نیز در همین راستا معامله شد به طوری که روز پنجشنبه بعد از بیانیه بانک مرکزی اروپا به اوج هفتگی خود یعنی 1.198 رسید اما اکنون در حول و حوش 1.193 معامله می‌شود.

تحلیلگران با توجه به سیاست بایدن در راستای حفظ ارزش دلار در برابر سایر ارزها این احتمال را دور از دسترس نمی‌بینند که شاهد افت دوباره جفت‌ارز یورو / دلار و تثبیت نقاط پایین‌تر برای این جفت‌ارز است.

نظرسنجی از تحلیل‌گران فارکس نشان می‌دهد که در یک هفته پیش رو 77 درصد بر این عقیده‌اند که جفت‌ارز یورو / دلار به 1.186 خواهد رسید و حمایت کنونی خود را خواهد شکست و تنها 8 درصد بر این عقیده‌اند که روند این جفت‌ارز صعودی خواهد بود.

تحلیل‌گران در بازه زمانی یک ماهه اما روند را صعودی ارزیابی می‌کنند و 57 درصد تحلیل‌گران در نظرسنجی معتقدند که این جفت‌ارز نقطه 1.198 را تاچ خواهد کرد اما 32 درصد تحلیل‌گران باز هم بر روند نزولی تاکید دارند.

در بازه زمانی سه ماهه نیز 55 درصد از تحلیل‌گران عقیده دارند که روند یورو / دلار نقطه 1.207 را لمس خواهد کرد، 19 درصد نیز روند را نزولی ارزیابی کرده‌اند و 26 درصد تحلیل‌گران روند جفت‌‎ارز را خنثی در نظر گرفته‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها