کد خبر 104542

رشد نرخ تورم تولیدکننده در آمریکا باعث رشد سنگین نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله در آمریکا شده و همین امر عامل اصلی افت شاخص نزدک کامپوزیت در معاملات آخرین روز هفته شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا با امضای بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن و انتشار آمار مربوط به نرخ تورم تولیدکننده در آمریکا دوباره در مرکز توجهات قرار گرفته و وال استریت روز خود را با قرار گرفتن در دامنه منفی آغاز کرد.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا در معاملات امروز در نتیجه افزایش تورم تولیدکننده آمریکا به 1.62 درصد رسید و همین امر عامل افت بازار سهام در آمریکا شده است.

نرخ تورم تولیدکننده آمریکا طبق گزارش امروز اداره آمار کار در ماه فوریه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 2.8 درصدی داشته که بیشترین میزان رشد طی دو سال اخیر محسوب می‌شود و همین امر دوباره نگرانی درباره افزایش تورم در آمریکا را محل بحث و بررسی قرار داده است.  

چشم‌انداز افزایش نرخ تورم باعث افزایش خوشبینی نسبت به رشد اقتصادی و همچنین فشار فروش اوراق خزانه در بازار شده که باعث افزایش دوباره نرخ بازدهی این اوراق شده است.

شاخص نزدک آمریکا در معاملات امروز تا این لحظه در نتیجه رشد نرخ بازدهی اوراق افت نزدیک به نیم درصدی داشته و این در حالی است که شاخص نزدک کامپوزیت بیش از 1.5 درصد خود را تاکنون از دست داده و بخشی از رشد 2.5 درصدی دیروز خود یعنی پنجشنبه را خنثی کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها