کد خبر 104443

طبق گزارش گمرک ملی چین واردات سنگ آهن در دو ماه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 2.8 درصدی داشته و به 181 میلیون و 500 هزار تن رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ماینینگ، گمرک ملی چین در گزارشی اعلام کرد واردات سنگ‌آهن در ماه‌های ژانویه و فوریه 2021 رشد 2.8 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

افزایش تقاضا و همچنین مصرف آینده فولادسازان چین مهمترین عامل در افزایش واردات این محصول اولیه تولید فولاد بوده است.

بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان در دو ماه ابتدایی سال جمعا 181 میلیون و 500 هزار تن سنگ‌آهن وارد کرده و این در حالیست که واردات دو ماه ابتدایی سال گذشته این کشور 176 میلیون و 600 هزار تن بوده است که حکایت از رشد 2.8 درصدی دارد.

افزایش واردات سنگ‌آهن چین همراستا با پیش‌بینی تحلیل‌گران بوده و واردات این محصول از دو کشور مهم تامین‌کننده سنگ آهن چین نیز رشد یکنواختی را نشان می‌دهد. بررسی‌های «ریفینیتیو» نشان می‌دهد دو کشور استرالیا و برزیل جمعا 164 میلیون تن سنگ آهن به چین صادر کرده‌اند که رشد 11 درصدی نسبت به دو ماه ابتدایی سال گذشته داشته‌اند.

انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین پیش‌بینی کرده تقاضای فولاد امسال افزایش خواهد یافت اما وزیر صنعت چین در سخنانی فولادسازان کشور را وادار کرده تولید فولاد خود را امسال در راستای اهداف «صنعت فولاد پاک و بدون کربن» رئیس جمهور شی جین‌پینگ برای چشم‌انداز سال 2060 کاهش دهند.

طبق آمار گمرک ملی چین صادرات محصولات فولادی چین در دو ماه ابتدایی سال به 10 میلیون و 140 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30 درصدی را نشان می‌دهد. واردات محصولات فولادی نیز در این مدت به 2 میلیون و 400 هزار تن رسید که رشد 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها