کد خبر 104442

وزارت انرژی و معادن پرو خبر داد

طبق اعلام وزیر انرژی و معادن مس پرو تولید مس این کشور در سال 2021 به 2.5 میلیون تن خواهد رسید که نسبت به سال گذشته افزایش 350 هزار تنی خواهد داشت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر انرژی و معادن پرو در کنفرانس خبری خود آخرین وضعیت صنعت مس را تشریح کرد و اعلام کرد تولید مس پرو امسال به 2.5 میلیون تن خواهد رسید که 350 هزار تن نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت.

«جیمز گالوز» در این کنفرانس خبری گفت توسعه پروژه‌های جدید مس در دومین کشور تولیدکننده دنیا باعث افزایش تولید در این کشور خواهد شد. وی همچنین اعلام کرد پروژه جدید «میناس ژوستا» متعلق به شرکت «مینسور» با سرمایه‌گذاری 1 تریلیون و 600 میلیارد دلار در ماه آوریل یا می افتتاح خواهد شد که مهمترین عامل افزایش تولید کشور در سال 2021 خواهد بود.

وی همچنین در ادامه سخنان خود در این کنفرانس خبری گفت که افتتاح این پروژه باعث جبران مشکلات پروژه‌های موجود صنعت مس در نتیجه موج دوم ویروس کرونا در کشور پرو خواهد شد.

تولید مس در کشور پرو به دلیل محدودیت‌های اعمال شده بر معادن کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان با افت شدید مواجه شد اما رفته رفته تولید کشور ریکاوری شد.

شرکت‌های مس پروی جنوبی و آنتامینا که مالکیت آنها به ترتیب متعلق به غول‌های معدن جهان یعنی BHP و گلنکور است مهمترین تولیدکنندگان مس در سال گذشته بودند.

طبق پیش‌بینی تحلیل‌گران بازار مس چشم‌انداز قیمت مس به دلیل تقاضای قدرتمند چین و همچنین تزریق بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری آمریکا همچنان در سال 2021 روشن است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها