کد خبر 104439

طبق گزارش مؤسسه تحقیقاتی وود مکنزی میزان تقاضای روی در جهان در سال 2020 با افت 5 درصثدی مواجه شده که مهمترین دلیل ان افت تولید خودرو و توقف بخش عمنده‌ای از فعالیت‌های زیربنایی در دوران شیوع کرونا بوده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، مؤسسه «وود مکنزی» در گزارشی در انجمن جهانی روی اعلام کرد که تقاضای جهانی روی در سال 2020 حدود 5 درصد کاهش یافت.

مهمترین دلیل کاهش تقاضای روی افت تولید خودرو در جهان و همچنین توقف بسیاری از فعالیت‌های زیربنایی به دلیل شیوع ویروس کروناست.

«وود مکنزی» در کنفرانس بین‌المللی روی در سال 2021 همچنین اعلام کرد طی سال‌های گذشته رشد سالانه تقاضای روی در جهان 2 تا 3 درصد بوده و انتظار می‌رود که این روند همچنان با سرعت کمتری ادامه‌دار باشد.

«ماکسین وندرسمیسن» در این کنفرانس اعلام کرد رشد تقاضای جهانی روی برای فلز گالوانیزه بین سال‌های 2014 تا 2019  رشد 0/3 درصدی داشته که مهمترین دلیل آن افت اقتصاد چین، کاهش هزینه در بخش‌های زیربنایی و همچنین وجود جنگ‌های تجاری بوده است.

وی همچنین اعلام کرد با وجود اثرات شیوع ویروس کرونا بر روی بازار مصرفی روی در جهان اما تاثیر این شیوع بر روی بازار چین بسیار ناچیز بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها