کد خبر 104377

طبق گزارشات منتشر شده از بازار فولاد اروپا کمبود عرضه انواع محصولات فولادی در اروپا باعث افزایش قیمت شده و مصرف‌‎کنندگان نهایی محصولات فولادی در تهیه فولاد مورد نیاز خود دچار مشکل شده‌اند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصادبه نقل از نشریه متال بولتن، خبرها از بازار فولاد اروپا حاکی از این است که در این بخش از جهان کمبود شدید محصولات فولادی حس می‌شود و این کمبود در بهترین حالت در کل سال 2021 وجود خواهد داشت.

توزیع کنندگان محصولات فولادی در اروپا از کمبود شدید در بازار رنج می‌برند و آنها بر این عقیده هستند که بعید می‌دانند در طول سال 2021 این مشکلات مرتفع شود. همچنین مصرف‌کنندگان نهایی محصولات فولادی نه تنها از کمبود عرضه این محصولات بلکه حتی از قیمت بالای این محصولات شاکی هستند.

خریداران محصولات فولادی در اروپا نگران تمدید تعرفه واردات فولاد به اروپا هستند و این موضوع بر کمبود محصولات فولادی در اروپا دامن زده است. مهلت اقدامات تعرفه‌ای کمیسیون اروپا بر روی واردات محصولات فولادی در تاریخ 30 ژوئن به پایان می‌رسد و اکنون مذاکراتی درباره تمدید یا عدم تمدید این تعرفه‌ها در جریان است. با توجه به کمبود محصولات فولادی در اروپا فعالان بازار فولاد نسبت به افزایش شدید قیمت و کمبود عرضه ابراز نگرانی کرده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها