کد خبر 104307

تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری در مجلس سنای آمریکا باعث ایجاد فروش اوراق خزانه در بازار و افزایش نرخ بازدهی آنها شده و دلار اکنون در بالاترین حد یک ماه اخیر خود در برابر پوند بریتانیا قرار گرفته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار در حال حاضر روز دوشنبه در معاملات آسیا رشد کرده و اکنون در بالاترین قله سه ماه اخیر خود تثبیت شده است.

تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری در مجلس سنای آمریکا باعث ایجاد فروش اوراق در بازار شده و همین امر منجر به تقویت شاخص دلار شده است.

شاخص دلار با رشد بیش از 0/1 درصدی در معاملات امروز دوشنبه بازار آسیا در بالای نقطه 92 واحد قرار دارد و این در حالیست که تا سه ماه پیش حتی نقطه 88 واحدی را نیز تاچ کرده بود.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا با افزایش فشار فروش آنها در بازار دوباره رشد کرده و اکنون در بالاترین قله یک سال اخیر خود قرار دارند و این در حالی است که شاخص نزدک آتی افت یک درصدی را تا این لحظه تجربه کرده است. سهامداران همچنان با افزایش خوشبینی نسبت به اقتصاد ایالات متحده در حال فروش سهام فناوری هستند و به سمت بخش‌های دیگر کوچ کرده‌اند.

دلار در برابر پوند بریتانیا اکنون در بالاترین حد یک ماه اخیر خود قرار دارد و پیش‌بینی‌ها برای یورو / دلار توسط تحلیل‌گران فارکس نیز طی هفته پیش رو نزولی است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها