کد خبر 104303

تحلیل‌گران فارکس بر این عقیده‌اند که جفت‌ارز EUR/USD در یک هفته پیش رو نزولی خواهد بود و به 1.206 خواهد رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، جفت‌ارز یورو / دلار در یک هفته‌ای که گذشت توانست روز پنجشنبه به قله یک ماهه خود یعنی 1.224 برسد اما روز جمعه دوباره اصلاح کرد و به نقطه‌ای رسید که بازدهی ماهانه آن برای دومین ماه متوالی تقریبا بدون تغییر ماند.

این هفته داده‌های نرخ تورم در آمریکا منتشر خواهد شد که می‌تواند بر این جفت‌ارز تاثیر بسزایی بگذارد. افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا باعث تقویت دلار و افت شدید قیمت طلا شده اما این رخداد مقامات فدرال رزرو و وزیر خزانه‌داری آمریکا را نگران نکرده است. «ژانت یلن» افزایش نرخ بازدهی اوراق بلندمدت را نه نشانی از نرخ تورم بلکه ریکاوری قدرتمند اقتصاد می‌داند.

تحلیل‌گران فارکس به بررسی جفت‌ارز EUR/USD طی هفته و ماه‌های پیش رو پرداخته‌اند و با توجه به داده‌های پیش رو بر این عقیده هستند که این هفته تغییر چندانی در این جفت‌ارز رخ نخواهد داد.

در نظرسنجی صورت گرفته از تحلیل‌گران فارکس حدود 69 درصد از آنها می‌گویند این جفت‌ارز  طی هفته روند نزولی طی خواهد کرد و به نقطه 1.206 خواهد رسید و تنها 16 درصد از تحلیل‌گران روندی صعودی را برای یورو / دلار پیش‌بینی کرده‌اند.

در بازه زمانی یک ماهه نیز ارزیابی تحلیل‌گران در تعیین روند نزولی یا صعودی تقریبا برابر است. 46 درصد می‌گویند روند صعودی است و تارگت 1.208 را تعیین کرده‌اند و 43 درصد نیز بر روند نزولی اصرار دارند.

در بازه زمانی سه ماهه اما روند صعودی بر نزولی می‌چربد. 46 درصد تحلیل‌گران می‌گویند EUR/USD نقطه 1.216 را لمس خواهد کرد اما 27 درصد می‌گویند روند در این سه ماه نزولی خواهد بود و این در حالی است که 27 درصد نیز می‌گویند این جفت‌ارز در دامنه رنج حرکت خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها