کد خبر 104292

قیمت جهانی نفت به دنبال حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی و افزایش تنش در خاورمیانه با رشد خیره‌کننده‌ای مواجه شد و به طوری که برنت از مرز 70 دلار در هر بشکه عبور کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برنت در معاملات امروز دوشنبه در بازارهای آسیا برای اولین بار از زمان شروع پاندمی کرونا از مرز 70 دلار در هر بشکه عبور کرد و این در حالی است که نفت آمریکا نیز اکنون در بالاترین سطح دو سال اخیر خود قرار دارد.

نفت آتی برنت اکنون با رشد بیش از 2 درصدی هر بشکه 70 دلار و 81 سنت معامله می‌شود و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با رشد بیش از 2 درصدی به هر بشکه 67 دلار 47 سنت رسید.

نفت برنت تحویل ماه می در ساعات اولیه معاملات بازارهای آسیا از مرز 71 دلار نیز عبور کرد که بالاترین میزان از تاریخ 8 ژانویه سال 2020 محسوب می‌شود. نفت آمریکا برای تحویل ماه آوریل نیز با رشد 2.4 درصدی به هر بشکه 67 دلار و 69 سنت رسیده که بالاترین میزان از اکتبر 2018 محسوب می‌شود.

تمدید کاهش تولید اوپک پلاس در نشست اخیر و همچنین حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی از جمله مهمترین دلایل افزایش قیمت نفت در روزهای اخیر بوده است. عربستان کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای خود را تمدید کرد و تنها دو کشور روسیه و قزاقستان به میزان کمی تولید روزانه خود را افزایش دادند.

با وجود افزایش قیمت نفت در جهان وزیر انرژی عرستان سعودی اما همچنان نسبت به ریکاوری تقاضا در بازار نفت تردید دارد و به همین دلیل کاهش تولید خود را تمدید کرد.

رشد قیمت نفت باعث شده است که شرکت‌های نفتی ایالات متحده تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز خود را افزایش دهند چرا که اکنون بهره‌برداری از نفت فعالیتی سودآور محسوب می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها