کد خبر 103892

بازار سهام اروپا در اولین روز معاملاتی هفته در نتیجه عقب‌نشینی نرخ بازدهی اوراق خزانه و همچنین تصویب بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری در مجلس نمایندگان آمریکا رشد کردند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام اروپا در اولین روز هفته کار خود را با قرار گرفتن در دامنه مثبت آغاز کرد.

تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن، عقب‌نشینی نرخ بازدهی اوراق خزانه و چشم‌انداز تزریق واکسن کرونا از جمله عوامل بازگشت سهامداران به خرید سهام در بازار اروپاست.

شاخص داکس فیوچرز آلمان 0/8 درصد تا این لحظه از بازار افزایش یافته و شاخص کک فیوچرز فرانسه نیز حدود 0/7 درصد به ارزش خود افزوده است. شاخص فوتسی فیوچرز لندن رشد نیم درصدی را تاکنون تجربه کرده است.

عقب‌نشینی بازدهی اوراق خزانه از قله خود باعث بازگشت سهامداران به بازار شده است و این اتفاق در تمامی جهان و نه فقط اروپا رخ داده است. امروز بازار سهام آسیا نیز واکنش مثبتی به افت نرخ بازدهی ارواق خزانه نشان داده است.

نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا اکنون به 1.40 درصد رسیده و این در حالیست که روز جمعه بازدهی این اوراق تا 1.61 درصد نیز افزایش یافت. اوراق قرضه دولت‌های اروپایی نیز از قله قیمتی خود در روز جمعه عقب‌نشینی کرده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها