کد خبر 103880

با تضعیف دلار و تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری امریکا، قیمت طلا امروز دوشنبه در بازارهای جهانی حدود یک درصد افزایش یافت.

به گزارش بااقتصاد، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹۳ درصد افزایش به ۱۷۵۰ دلار و ۲۳ سنت رسید. روز جمعه قیمت فلز زرد به پایین ترین رقم از ماه ژوئن یعنی ۱۷۱۶ دلار و ۸۵ سنت رسیده بود.

قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۲.۲۳ درصد رشد به ۱۷۴۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

به دنبال افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا، قیمت طلا در روز جمعه شاهد افت ۳ درصدی بود و بیشترین افت ماهانه از نوامبر ۲۰۱۶ را به ثبت رساند.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه آکسی گفت: «کاهش نسبی سوددهی اوراق قرضه و تضعیف دلار سبب شده تا طلا مجددا اندکی افزایش یابد.» وی افزود: تصویب بسته محرک مالی در مجلس نمایندگان آمریکا نیز تاثیر مثبتی بر بازار طلا گذاشته است.

با تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری در مجلس نمایندگان، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اولین پیروزی خود در زمینه تصویب لوایح مالی را به دست آورده است.

ارزش دلار از بالاترین رقم یک هفته گذشته که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود عقب نشینی کرده و سبب بالا رفتن جذابیت طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

بسته محرک مالی می تواند تبعات تورمی به همراه داشته باشد و در این وضعیت طلا محل امنی برای سرمایه گذاری جهت در امان ماندن سرمایه گذاران از تاثیرات تورمی به شمار می رود. در عین حال افزایش سوددهی اوراق قرضه سبب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران می شود./ تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها