کد خبر 103875

طبق گزارش مؤسسه «آی اچ اس مارکیت» شاخص PMI چین در ماه فوریه به 50.9 واحد رسید که کمترین میزان آن از ماه می سال گذشته محسوب می‌شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص خرید مدیران تولید چین توسط مؤسسه «آی اچ اس مارکیت» منتشر شد که طبق این گزارش  شاخص PMI به کمترین حد 9 ماه اخیر در ماه فوریه رسید که مهمترین دلیل آن کاهش تقاضای خارجی  و تاثیرات ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های اقتصادی در برخی از مناطق چین بود.

کاهش فعالیت کارخانجات چین نشان‌دهنده شکننده بودن ریکاوری اقتصاد چین در آینده است اما کارشناسان بر این باروند که با کاهش آمار ابتلا به کووید 19 در چین رشد اقتصادی چین در سال 2021 دوباره قدرتمند ظاهر خواهد شد.

کاهش شاخص PMI در چین طی ماه فوریه بدترین عملکرد آن از ماه می سال گذشته محسوب می‌شود. طبق گزارش «آی اچ اس مارکیت» شاخص خرید مدیران بخش تولید چین در ماه فوریه 50.9 واحد بوده و این در حالی است که اقتصاددانان و تحلیل‌گران انتظار عدد 51.5 را داشتند.

تعطیلا سال نوی چینی در ماه فوریه بر کاهش این شاخص اثرگذار بوده چرا که بسیاری از کارگران و مدیران کارخانجات در تعطیلات به سر می‌بردند اگرچه امسال به دلیل شرایط خاص کشور در نتیجه شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های مسافرتی بیشتر از سال‌های گذشته بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها