کد خبر 103872

قیمت جهانی نفت در نتیجه تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن در مجلس نمایندگان آمریکا و ارسال آن به مجلس سنا برای تصویب نهایی و همچنین تایید داروی ضد کرونای «جانسون اند جانسون» در معاملات امروز آسیا افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز آسیا با تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن در مجلس نمایندگان آمریکا افزایش یافت.

نفت آتی برنت برای تحویل ماه می 1 دلار و 7 سنت معادل 1.7 درصد افزایش یافت و به هر بشکه 65 دلار و 49 سنت رسید. قرادادهای نفت تحویل ماه آوریل نیز روز جمعه به پایان رسید.

نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 1.6 درصد معادل بییش از 1 دلار افزایش یافت و به هر بشکه 62 دلار و 51 سنت رسید.

طی ماه فوریه عملکرد نفت بهترین عملکرد در 13 ماه اخیر محسوب می‌شد و قیمت آن به دوران پیش از پاندمی کرونا بازگشت. روز جمعه در نتیجه رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه و افت شدید تمامی بازارهای مالی قیمت نفت نیز از قله خود عقب نشینی کرد.

تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری در مجلس نمایندگان آمریکا و ارسال آن به مجلس سنا برای تصویب نهایی جان دوباره‌ای به بازارها داده است و همزمان با افزایش قیمت طلا قیمت نفت نیز در بازارها رشد کرده است.

تایید داروی ضد کرونای «جانسون اند جانسون» نیز از جمله فاکتورهای مثبتی بود که طی هفته به بازارها تزریق شد و انتظارات برای رشد اقتصاد جهانی را افزایش داده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها