کد خبر 103868

قیمت جهانی طلا در نتیجه تضعیف شاخص دلار از پایین حد 8 ماهه خود فاصله گرفت و بیش از 20 دلار در بازارهای آسیا افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در اولین روز هفته بازارهای آسیا با تضعیف شاخص دلار از پایین‌ترین حد 8 ماهه خود اندکی فاصله گرفت و افزایش یافت.

قیمت طلای آتی در معاملات امروز با رشد بیش از 1 درصدی معادل بیش از 20 دلار به 1749 دلار رسید. این در حالی است که در جلسه معاملاتی قبل هر اونس طلا به 1723 دلار رسید که کمترین قیمت طلا در 8 ماهه اخیر یعنی از ژوئن 2020 محسوب می‌شد.

ماه فوریه بدترین عملکرد ماهانه طلا از سال 2016 تاکنون به شمار می‌آید که مهمترین دلیل آن رشد خیره‌کننده نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا در نتیجه خوشبینی نسبت به چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان و ریکاوری از وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان و به تبع آن رشد تورم بود.

افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری طلا شده است چرا که نرخ بازدهی طلا صفر است. رشد ادامه‌دار فروش اوراق قرضه دولتی در آمریکا، آلمان و استرالیا باعث رشد نرخ بازدهی این اوراق در ماه فوریه به بیشترین حد چند سال اخیر شده و بانک‌های مرکزی دنیا در تلاش برای جلوگیری از هراس ایجاد شده در بازارهای مالی هستند.

این هفته رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است در کنفرانسی آنلاین در وال استریت ژورنال وضعیت کنونی به وجود آمده در اقتصاد ایالات متحده را تشریح کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها