کد خبر 103779

مجلس نمایندگان آمریکا امروز، شنبه، بسته کمک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن که برای تقویت اقتصاد آمریکا در شرایط بحران کرونا پیشنهاد شده بود را تصویب کرد و آن را برای تصمیم‌گیری به مجلس سنا فرستاد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مجلس نمایندگان آمریکا امروز، شنبه، بسته کمک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن که برای تقویت اقتصاد آمریکا در شرایط بحران کرونا پیشنهاد شده بود را تصویب کرد و آن را برای تصمیم‌گیری به مجلس سنا فرستاد.

دموکرات‌های هر دو مجلس قانون‌گذاری آمریکا (سنا و مجلس نمایندگان) در نظر دارند این بسته قبل از ۱۴ مارس تصویب شده و برای امضای نهایی روی میز رئیس‌جمهور بایدن قرار بگیرد. در ۱۴ مارس برنامه کمک اضافی دوران کرونا به بیکاران خاتمه خواهد یافت.

در حالی که جمهوری‌خواهان نیاز به یک بسته مالی بزرگ دیگر آن هم در شرایطی که بدهی مالی دولت رکورد زده است را زیر سوال برده‌اند، انتظار می‌رود دموکرات‌ها با توجه به در دست داشتن اکثریت در هر دو مجلس، خود این بسته را تصویب کنند.

در رأی‌گیری امروز همه جمهوری‌خواهان به علاوه ۲ نماینده دموکرات با تصویب بسته مخالفت کردند اما در نهایت این بسته با ۲۱۹ رأی موافق در برابر ۲۱۲ رأی مخالف، تصویب شد.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها