کد خبر 103769

بسته کمک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری که توسط بایدن برای تقویت اقتصاد امریکا در شرایط بحران کرونا پیشنهاد شده بود، امروز شنبه، با 219 رای موافق مجلس نمایندگان امریکا به سنا فرستاده شد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مجلس نمایندگان آمریکا امروز، شنبه، بسته کمک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن که برای تقویت اقتصاد آمریکا در شرایط بحران کرونا پیشنهاد شده بود را تصویب کرد و آن را برای تصمیم‌گیری به مجلس سنا فرستاد.

دموکرات‌های هر دو مجلس قانون‌گذاری آمریکا (سنا و مجلس نمایندگان) در نظر دارند این بسته قبل از ۱۴ مارس تصویب شود و برای امضای نهایی روی میز رئیس‌جمهور بایدن قرار بگیرد. در ۱۴ مارس برنامه کمک اضافی دوران کرونا به بیکاران خاتمه خواهد یافت.

در حالی که جمهوری‌خواهان نیاز به یک بسته مالی بزرگ دیگر آن هم در شرایطی که بدهی مالی دولت رکورد زده است را زیر سوال برده‌اند، انتظار می‌رود دموکرات‌ها با توجه به در دست داشتن اکثریت در هر دو مجلس، این بسته را نیز تصویب کنند.

در رأی‌گیری امروز همه جمهوری‌خواهان به علاوه ۲ نماینده دموکرات با تصویب بسته مخالفت کردند اما در نهایت این بسته با ۲۱۹ رأی موافق در برابر ۲۱۲ رأی مخالف، تصویب شد./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها