کد خبر 103766

قیمت میلگرد در بنادر ترکیه به دلیل افزایش قیمت قراضه آهن و نیز رشد تقاضای خریداران خارجی در هفته منتهی به 25 فوریه نسبت به یک هفته قبل افزایش یافت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نشریه متال بولتن، قیمت میلگرد و مفتول فولادی در بنادر ترکیه به دلیل افزایش قیمت قراضه آهن و همچنین رشد تقاضا توسط خریداران خارجی افزایش یافت.

بررسی هفتگی قیمت میلگرد توسط نشریه متال بولتن نشان می‌دهد که هر تن میلگرد فوب بندر ترکیه در تاریخ پنجشنبه 25 فوریه به 640 تا 645 دلار رسیده است و این در حالی است که در یک هفته گذشته هر تن میلگرد به قیمت 605 تا 620 دلار به فروش رفته بود.

قیمت قراضه آهن در بنادر ترکیه به دلیل افزایش قیمت حمل و نقل و همچنین رشد تقاضای فولاسازان ترکیه رو به رشد بوده است که همین یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت محصولات فولادی طویل در بنادر ترکیه شده است.

سه تولیدکننده فولاد ترکیه محوله‌های آهن قراضه از مبدا آمریکا و بنادر دریای بالتیک را به قیمت هر تن 445 تا 447 دلار سفارش داده‌اند. ارزیابی نشریه متال بولتن نشان می‌دهد که که هر تن قراضه وارداتی آمریکا به بنادر ترکیه 445 دلار در تاریخ 24 فوریه بوده  که از قیمت یک هفته قبل یعنی 408 دلار بیشتر شده است.

این نشان می‌دهد که سفارش خرید میلگرد از فولادسازان ترکیه به قیمت هر تن 640 تا 650 دلار افزایش یافته است و این در حالی است که یک هفته قبل از آن هر تن میلگرد به قیمت 620 تا 630 دلار به فروش رفته است.

یک فعال بازار فولاد در ترکیه گفته است بازار محصولات طویل فولادی در ترکیه در حال رشد است و کارخانجات ترکیه قیمت 650 دلار در هر تن میلگرد را به خریداران آمریکایی پیشنهاد داده‌اند و به احتمال زیاد خریداران این قیمت‌ها را پذیرش خواهند کرد. وی همچنین گفته است در حال حاضر به نظر می‌رسد تقاضا برای محصولات طویل خوب است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها