کد خبر 103761

قیمت ورق گرم فولادی در مناطق سه‌گانه اروپا یعنی شمالی، جنوبی و مرکزی به دلیل کمبود عرضه و افزایش تقاضا روند رو به رشدی را نسبت به هفته‌های قبل طی کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طبق ارزیابی‌های نشریه متال بولتن قیمت ورق گرم فولادی در اروپا به دلیل کمبود عرضه و افزایش تقاضا در حال افزایش است.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی درب کارخانه در اروپای شمالی روز چهارشنبه 24 فوریه به هر تن 730 یورو رسیده است که نسبت به روز قبل یعنی 23 فوریه رشد نزدیک به 5 یورویی داشته است.

بررسی هفتگی قیمت ورق گرم در همین منطقه نشان می‌دهد که در هفته جاری هر تن ورق گرم 1 یورو و 68 سنت بیشتر از هفته قبل به فروش رفته و این در حالی است که در ماه فوریه تاکنون قیمت هر تن نزدیک 20 یورو بیشتر از ماه ژانویه افزایش یافته است.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی در اورپای جنوبی تحویل درب کارخانه در تاریخ 24 فوریه 700 تا 720 یورو بوده  در حالی که طی یک هفته قبل هر تن بین 700 تا 710 یورو به فروش رفته است. کف قیمتی برای هر تن ورق گرم در ایتالیا 690 تا 700 یورو بوده که قیمت‌های پایین‌تر طبق ارزیابی‌های متال بولتن گزارش نشده است. همچنین هر تن ورق گرم در اروپای مرکزی به ویژه در آلمان به قیمت 725 تا 735 یورو معامله شده است.

طبق گزارش نشریه متال بولتن قیمت هر تن ورق گرم فولادی فوب بنادر اصلی چین در تاریخ 24 فوریه 685 دلار بوده  که نسبت به هفته قبل یعنی 18 فوریه رشد بیش از 20 دلاری داشته است. بازگشت چین به بازار بعد از تعطیلات سال نوی چینی منجر به افزایش قیمت انواع محصولات تخت فولادی شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها