کد خبر 103740

قیمت اونس طلا در معاملات امروز همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد و تا این لحظه افتی معادل بیش از 50 دلار داشته و به قیمت 1723 دلار رسیده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا از ساعات ابتدایی امروز در بازارهای آسیایی پیوسته در حال افت بوده به طوری که تا این لحظه نزدیک به 3 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

در حال حاضر قیمت هر اونس طلا با افت نزدیک به 50 دلاری نزدیک به 3 درصد به نقطه 1723 دلار رسیده و در آستانه ورود به کانال 1600 دلاری قرار دارد.

قیمت اونس طلا برای تحویل ماه آوریل در بورس کالای نیویورک بیش از این افت کرده و تاکنون با سقوط 55 دلاری معادل بیش از 3 درصد به 1719 دلار رسیده است.

این دومین هفته متوالی است که بازدهی طلا منفی شده و این در حالی است که اونس طلا در طول ماه فوریه 6.5 درصد کاهش داشته که دومین افت متوالی ماهیانه این فلز زرد نیز محسوب می‌شود.

افزایش شدید نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا و تقویت شاخص دلار در نتیجه خوشبینی نسبت به ریکاوری اقتصاد جهانی باعث ایجاد فروش اوراق خزانه در بازارها شده است. 

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا با رشد 0/4 درصدی در معاملات امروز به 1.508 رسیده که بالاترین نرخ از ژانویه 2020 به شمار می‌آید. 

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها