کد خبر 103717

قیمت اونس طلا در معاملات امروز بازارهای آسیا کاهش یافت و در آستانه ثبت دومین هفته و دومین ماه متوالی بازدهی منفی است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات امروز بازارهای آسیایی با رشد شاخص دلار در مسیر نزولی قرار گرفت و در آستانه دومین هفته و ماه متوالی بازدهی منفی قرار گرفت.

افزایش شدید نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا و هیجان فروش این اوراق در تمامی جهان و به دنبال آن تقویت شاخص دلار فاکتورهای اساسی افت شدید قیمت طلا در روزهای اخیر هستند.

قیمت هر اونس آتی طلا در معاملات امروز 0/35 درصد کاهش یافت و به 1769 دلار رسیده است و این در حالی است که در ساعات ابتدایی به کمترین حد خود از تاریخ 19 فوریه نیز رسید. در خلال هفته اونس طلا افت 0/6 درصدی را تجربه کرده  و تاکنون در طول ماه فوریه 0/4 درصد کاهش یافته است.

افت ارزش طلا در حالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز پاندمی ویروس کرونا رسیده و این به عاملی برای تقویت دلار شده است. در شرایط چشم‌انداز تورمی معمولا فشار فروش اوراق قرضه بالاست و خوشبینی نسبت به بازیابی اقتصاد جهان از کرونا عاملی برای ایجاد این فشار در جهان شده است.  

قیمت سهام ETF طلای SPDR که بزرگترین صندوق قابل معامله طلا در جهان است  روز پنجشنبه 0/6 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود از ماه می 2020 رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها