کد خبر 103712

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازار آسیا در نتیجه کاهش قیمت اوراق خزانه و تقویت شاخص دلار با کاهش مواجه شد و بازدهی روز پنجشنبه خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز جمعه بازار آسیا در نتیجه کاهش شدید قیمت اوراق خزانه با کاهش مواجه شد.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 36 سنت معادل 0/6 درصد کاهش یافت و به 63 دلار و 17 سنت رسید و تمامی بازدهی روز پنجشنبه خود را از دست داد.

قیمت نفت برنت آتی تحویل آوریل بیش از 1 درصد از ارش خود را از دست داد و به اندکی بیش از 65 دلار رسید. قرارداد نفت تحویل ماه آوریل امروز جمعه به پایان می‌رسد. همچنین نفت تحویلی ماه می نیز 32 سنت معادل بیش از نیم درصد کاهش یا فت و به 65 دلار و 79 سنت رسید.

قدرت فشار فروش اوراق خزانه همچنان بالاست و شاخص دلار نیز در معاملات امروز افزایش یافته است. افزایش شاخص دلار باعث گران شدن نفت در بازارها خواهد شد بنابراین رابطه بین قیمت نفت و دلار معکوس است.

با وجود افت قیمت نفت برنت و آمریکا هر دو نفت پایه در خلال ماه فوریه تاکنون 20 درصد بازدهی داشته‌اند که مهمترین دلیل آن کاهش عرضه نفت در ایالات متحده و افزایش خوشبینی نسبت به چشم‌انداز تقاضای نفت در بازارهاست.

هفته آینده اعضای سازمان اوپک و غیراوپک تحت عنوان اوپک پلاس قرار است که تشکیل جلسه دهند و در همین راستا سرمایه‌گذاران از احتمال افزایش عرضه نفت به بازارها خبر می‌دهند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها