کد خبر 103351

برخی از تحلیل‌گران بر این باورند که ارزش بازار بیت‌کوین طی یک دهه آینده از ارزش بازار طلا که اکنون 10 تریلیون دلار است عبور خواهد کرد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، صعود خیره‌کننده بیت‌کوین طی یک سال اخیر گمانه‌زنی‌هایی را بین فعالان این حوزه ایجاد کرده مبنی بر اینکه طی یک دهه آینده ارزش بازار بیت‌کوین از ارزش بازار طلا عبور خواهد کرد.

بیت‌کوین در 24 ساعت اخیر با رشد نزدیک به 10 درصدی از مرز 55 هزار دلار عبور کرده و اکنون ارزش بازار این ارز دیجیتال به بیش از 1 تریلیون دلار رسیده است. ارزش بازار طلا در حال حاضر حدود 10 تریلیون دلار است و بسیاری از تحلیل‌گران بازار کریپتوها بر این باورند طی یک دهه آینده ارزش بازار بیت‌کوین از طلا سبقت خواهد گرفت.

در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذارانی که طی سال‌های گذشته نسبت به این سرمایه‌گذاری بدبین بودند نظرات خود را تغییر داده‌اند و حتی برخی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز بخشی از دارایی‌های تحت مدیریت خود را سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اند.

«ایلان ماسک» یکی از کسانی است که علاقه شدیدی به سرمایه‌گذاری در این حوزه نشان داده است به طوری که شرکت تحت مدیریت وی یعنی «تسلا موتورز» که در حوزه ساخت خودروهای برقی فعالیت دارد و به نوعی بزرگترین شرکت در این حوزه است حدود 1.5 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده و اعلام کرده از این به بعد در قبال خرید خودرو ارزهای دیجیتال را نیز پذیرش خواهد کرد.

این شرکت همچنین قصد دارد که حدود 600 میلیون دلار دیگر در این حوزه سرمایه‌گذاری کند که نشان از چشم‌انداز مثبت این شرکت نسبت به آینده ارزهای دیجیتال دارد.

پیش از این برخی از شرکت‌های دیگر از جمله «پی پال» مجوز خرید و فروش ارزهای دیجیتال به مشتریان خود را داده‌اند، اتفاقی که در واقع روند رشد شارپی بیت‌کوین را از همان آغاز دامن زد.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها