کد خبر 103129

نرخ بازدهی اوراق قرضه در سراسر جهان در نتیجه کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا و چشم‌انداز مثبت رشد اقتصادی در ماه‌های پیش رو با افزایش شدیدی روبرو شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا در نتیجه ایجاد موج فشار فروش به بالاترین حد خود در یک سال اخیر رسیده است.

با افزایش چشم‌انداز مثبت ریکاوری اقتصاد ایالات متحده سرمایه‌گذاران این اوراق به سمت دارایی‌های پرریسک‌تر مانند بازار سهام می‌روند و به همین دلیل قیمت اوراق در سطح جهانی در حال کاهش است.

روز دوشنبه که بازار مالی آمریکا تعطیل بود اوراق قرضه دولتی آلمان و انگلستان به دلیل کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا با کاهش قیمت روبرو شدند و سرمایه‌گذاران در حال فروش این اوراق در بازار بدهی هستند و به همین دلیل نرخ بازدهی این اوراق به شدت افزایش یافته است. به عنوان مثال در معاملات دیروز بازارهای مالی انگلستان اوراق قرضه 30 ساله دولتی این کشور بدترین عملکرد خود را در میان سایر بازارها داشت چرا که نرخ بازدهی آنها 0/07 درصد افزایش یافت.

امروز سه‌‌شنبه نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا با رشد 0/04 درصدی از مرز 1.25 درصد عبور کرد که بالاترین حد این اوراق از ماه مارس گذشته است. این در حالی است که نرخ بازدهی اوراق 30 ساله از مرزهای 2 درصد نیز گذر کرده است.

افزایش چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان باعث حرکت سرمایه‌گذاران از دارایی‌های کم ریسک به سمت دارایی‌های پرریسک و به همین دلیل شاهد ایجاد موج فشار فروش اوراق و شکل‌گیری موج خرید سهام در روزهای اخیر شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها