کد خبر 103126

قیمت جهانی مس در معاملات امروز بازارهای آسیایی از مرز 8400 دلار در هر تن عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مس در ادامه روند افزایش قیمت خود در معاملات امروز سه‌شنبه بازارهای آسیا از مرزهای 8400 دلار عبور کرد و قله 8 ساله خود را فتح کرد.

افزایش قیمت مس در جهان در راستای پیش‌بینی تحلیل‌گران حقیقی و حقوقی پیش می‌رود که چشم‌انداز روشنی را برای این فلز در نظر گرفته بودند. کاهش عرضه مس و افزایش تقاضا مهمترین فاکتور افزایش قیمت مس به بالاترین سطح قیمتی از سال 2012 است.

گفته می‌شود که بسیاری از کارخانه‌های چینی در طول تعطیلات سال نوی چینی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در حال خرید مس هستند و به همین دلیل همچنان تقاضا در بزرگترین کشور مصرف‌کننده مس جهان بالاست.

قیمت هر تن مس برای تحویل آتی در بورس کالای نیویورک با رشد 1 درصدی به 8436 دلار رسیده است و از ابتدای سال تاکنون رشد 8.8 درصدی را تجربه کرده است.

5

از طرف دیگر شرکت BHP که یکی از بزرگترین شرکت‌های معدنی در جهان است سود نیمه اول سال 2021 را برآورد کرد که با رشد 16 درصد مواجه شده است. این میزان افزایش سود این شرکت در 7 سال اخیر بی سابقه است. قیمت سهام این شرکت در بورس سیدنی نیز رشد 2.5 درصدی داشته و این در حالی است که ارزش بازار رقیب این شرکت یعنی «ریو تینتو» رشد 3.8 درصدی را تجربه کرده است.

اکثر تحلیل‌گران وضعیت خوبی را برای فلزات اساسی در نیمه اول سال 2021 ارزیابی کرده‌اند اگر چه از منظر آنها در نیمه دوم سال شرایط متفاوت خواهد بود و عرضه فلزات در بازار افزایش خواهد یافت.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها