کد خبر 103036

دولت هند رسما هر گونه فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در کشور را ممنوع اعلام کرد و به شهروندان سه تا شش ماه فرصت داد تا تمامی ارزهای دیجیتال خود را نقد کنند.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، دولت هند به عنوان دومین کشور پس از نیجریه معاملات تمامی ارزهای دیجیتال در کشور را ممنوع اعلام کرد. این اقدام دولت هند در حالی اتفاق افتاد که چندی پیش بانک مرکزی دولت نیجریه مؤسسات مالی را ملزم به بستن حساب‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال کرد.

پیش از این رزرو بانک هند در سال 2018 هرگونه معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال را کشور ممنوع کرده بود اما این حکم دولت هند توسط دادگاه عالی کشور در مارس 2020 رد شد. در دسامبر 2020 دولت در تلاش بود تا مالیات 18 درصدی را بر روی معاملات بیت‌کوین تصویب کند اما بعدها مشخص شد که دولت در تلاش برای ممنوع کردن هرگونه معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال در کشور است.

بر مبنای قانون جدید هر گونه معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال خصوصی ممنوع است و تمامی معامله‌گران سه تا شش ماه فرصت دارند که تمامی سرمایه‌گذاری های خود در این معاملات را نقد کنند.

در همین راستا پارلمان هند تلاش دارد تا این مصوبه دولت را به قانون تبدیل کند و هرگونه فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را از طریق بورس‌های خارجی ممنوع اعلام کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها