کد خبر 102861

قیمت طلا امروز در نتیجه تضعیف بیش از پیش شاخص دلار با افزایش مواجه شد و این در حالی است که مذاکرات حول بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن همچنان در جریان است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات امروز بازارهای آسیایی در نتیجه تضعیف بیش از پیش شاخص دلار با افزایش نزدیک به نیم درصدی مواجه شد.

در معاملات امروز بازار آسیا قیمت هر اونس آتی طلا با نزدیک به 0/4 درصدی افزایش به 1845 دلار رسید و این در حالی است که شاخص دلار همچنان به روند افت خود در نتیجه چشم‌انداز تصویب بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری ادامه می‌دهد.

مذاکرات بسته نجات مالی طبق گفته رسانه‌های آمریکایی در حال پیشرفت است و جو بایدن پیشنهاد دموکرات‌ها مبنی بر محدود کردن پرداخت ماهانه 1400 دلار به افراد با درآمد بالا موافقت کرده است. مجلس نمایندگان آمریکا نیز قرار است در تاریخ 22 فوریه این بسته نجات مالی را به رای بگذارد.

بسیاری از تحلیل‌گران هشدار داده‌اند که این بسته ممکن است باعث ایجاد یک تورم پساکرونایی شود و از طرف دیگر با توجه به آمار پایین اشتغال در آمریکا بسیاری تصویب این بسته را ضروری می‌دانند.

امروز قرار است که نرخ تورم آمریکا منتشر شود که می‌تواند جهت عمده‌ای به بازارهای مالی بدهد و چشم‌اندازی از وضعیت اقتصادی آمریکا به سرمایه‌گران بدهد. کارشناسان و تحلیل‌گران برآورد کرده‌اند نرخ تورم رشد 0/3 درصدی خواهد داشت و این در حالی است که نرخ تورم ماهانه قبلی یعنی در ماه دسامبر 0/4 درصد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها