کد خبر 102822

قیمت اونس طلا امروز در معاملات بازار آسیا در نتیجه تضعیف شاخص دلار و چشم‌انداز وضعیت تورمی پس از تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری نزدیک به نیم درصد افزایش یافت و به 1842 دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات امروز بازار آسیا با نزدیکتر شدن به زمان تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری و همچنین افت شاخص دلار افزایش یافت و بیشترین صعود دو روزه‌ی خود در یک ماه اخیر را ثبت کرد.

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز آسیا با رشد 7 دلاری معادل نیم درصد به 1842 دلار رسید. شاخص دلار نیز با افت 0/2 درصدی در معاملات امروز آسیا دوباره به زیر 91 واحد رفت.

دموکرات‌ها نسخه اولیه قانون تصویب بسته 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن را منتشر کردند. بسیاری از سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند با تصویب این بسته نرخ تورم در کشور افزایش خواهد یافت. این هفته قرار است نرخ تورم در ایالات متحده منتشر شود و تحلیل‌گران برآورد کرده‌اند که این نرخ بیشتر از برآورد فدرال رزرو افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا نیز در نتیجه چشم‌انداز تورم پساکرونایی در حال اتخاذ یک روند صعودی است و از پایین‌ترین حد خود از ماه دسامبر 2020 فاصله گرفته است. مهمترین دلیل عقب‌نشینی طلا در یک هفته گذشته افزایش شاخص دلار و رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا بود.

رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است این هفته چهارشنبه در وبیناری در باشگاه اقتصادی نیویورک درباره وضعیت بازار کار و چشم‌انداز نرخ تورم در ایالات متحده سخنرانی کند. سرمایه‌گذاران این رویداد را از نزدیک رصد می‌کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها