کد خبر 102745

آخرین وضعیت بازارهای مالی دنیا حکایت از رکوردهای جدید در بازار سهام دارد و نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا در ادامه روند افزایشی خود به 1.19 درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، بازارهای سهام جهان روز آغازین هفته و پس از صحبت‌های وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک برنامه تلویزیونی رکوردهای جدیدی از خود بر جا گذاشتند.

سهام

شاخص اس اند پی فیوچرز در روز آغازین معاملات امروز بازار آسیا حدود 0/4 درصد افزایش یافت و این در حالی است که روز جمعه نیز رشد 0/4 درصدی را ثبت کرده بود. شاخص فیوچرز یورواستاکس نیز در بازار آسیا 0/8 درصد افزایش یافت و رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

در بازار آسیا شاخص تاپیکس توکیو 1.5 درصد افزایش یافت  و شاخص بورس هنگ‌کنگ با رشد 0/6 درصدی به کار خود در معاملات امروز پایان داد. شاخص بورس استرالیا در معاملات امروز رشد 0/8 درصدی تجربه کرد و این در حالی است که شاخص بورس کره جنوبی در میان بازارها افت نزدیک به نیم درصدی را ثبت کرد. در چین شاخص بورس شانگهای نیز بیش از 1 درصد به ارزش خود در معاملات روزآغازین هفته اضافه کرد.

ارز

شاخص دلار در معاملات امروز بازار آسیا با رشد کار خود را آغاز کرد و اکنون از 91 واحد عبور کرده است. دلار در 9 ماه پایان سال 2020 روند نزولی قدرتمندی را در پیش گرفت و از بالای 100 واحد به زیر 90 واحد رسید. ارزش ین ژاپن در برابر دلار افت 0/1 درصدی را تجربه کرد و هر دلار اکنون معادل 6.452 یوان چین است که نشان دهنده رشد 0/1 ارزش یوان در برابر دلار است. یورو نیز با افزایش ارزش در برابر دلار به 1.203 رسید.

اوراق

نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا همچنان صعودی است و در آخرین ارقام ثبت شده نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله به 1.19 درصد رسیده است. نرخ اوراق قرضه 10 ساله استرالیا نیز به 1.26 درصد رسید.

نفت

قیمت نفت نیز کار خود را با رشد در روز ابتدایی هفته آغاز کرد و قیمت هر بشکه نفت برنت با رشد نزدیک به نیم درصدی در آستانه 60 دلار قرار گرفت. همچنین نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با رشد 0/6 درصدی به هر بشکه 57 دلار و 47 سنت رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها