کد خبر 102595

بعد از روند افت قیمت سنگ آهن در بنادر چین به نظر می‌رسد که دوباره میزان خرید سنگ آهن توسط فولادسازان چین افزایش یافته و این ماده اولیه تولید فولاد رشد بیش از 4 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت سنگ آهن در جدیدترین قیمت‌ها در بنادر چین با افزایش قیمت روبرو شده که حاکی از افزایش تقاضای چین برای این محصول اولیه تولید فولاد است.

در آخرین به روزرسانی قیمت‌ها هر تن سنگ آهن عیار 58 درصد در بندر گینگدائوی چین با رشد بیش از 4 درصدی به بیش از 125 دلار و 50 سنت رسیده است و این در حالی است که قیمت سنگ آهن عیار 65 درصد از مبدا برزیل به مقصد چین با افزایش 3.5 درصدی به هر تن 181 دلار و 70 سنت رسیده است. قیمت هر تن سنگ آهن عیار 62 درصد نیز در بنادر چین با رشد 3.5 درصدی به 158 دلار رسیده است.

افزایش قیمت سنگ‌آهن در بنادر چین در حالی بود که این ماده اولیه تولید فولاد در هفته‌های اخیر روند نزولی طی کرده بود که مهمترین دلیل آن آغاز تعطیلات سال نوی چینی در تاریخ 11 فوریه است. به نظر می‌رسد تولیدکنندگان فولاد در حال ذخیره سنگ آهن برای دوران بعد از تعطیلات هستند و به همین دلیل تقاضا برای این محصول افزایش یافته است.

قیمت بیلت صادراتی فوب دریای سیاه در ادامه افت قیمت‌ها با کاهش بیش از نیم درصدی به هر تن 538 دلار رسیده است. این در حالی است که بیلت وارداتی در کشورهای شرق آسیا با افت نیم درصدی به هر تن 560 دلار رسیده است که نشان از کاهش تقاضا برای این محصول است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها