کد خبر 102481

قیمت میلگرد صادراتی چین به دلیل کاهش تقاضا و در پیش بودن تعطیلات سال نوی چینی همچنان روند نزولی دارد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، محصولات زنجیره فولاد به دلیل کاهش تقاضا به دلیل در پیش بودن تعطیلات سال نوی چینی همچنان روند نزولی طی می‌کنند.

قیمت هر تن میلگرد بازار داخل چین در شانگهای 663 تا 667 دلار معامله شد که نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است. باراان‌های شدید در چین باعث کاهش فعالیت‌های ساختمانی و تقاضا برای میلگرد بوده است. از طرف دیگر کارگران نیز به دلیل تعطیلات پیش رو که از 11 فوریه تا 17 فوریه ادامه خواهد داشت از هم اکنون دست از کار کشیده‌اند و خود را برای تعطیلات آماده می‌کنند.

در بخش صادرات نیز قیمت هر تن میلگرد در بندر شانگهای چین 629 دلار معامله شد که نسبت به هفته قبل افت 5 دلار و 62 سنتی داشته است.

پیشنهادها برای قیمت میلگرد فوب بنادر چین بین حدود 620 تا 650 دلار نوسان دارد که نسبت به هفته قبل افت 10 دلاری دارد. هفته قبل قیمت هر تن میلگرد در بندر شانگهای چین بین 630 تا 650 دلار نوسان داشت.

تحلیل‌گران بازار میلگرد می‌گویند بسیاری از کارخانجات چینی به دلیل کاهش تقاضا تولید خود را در ماه ژانویه کاهش داده‌اند تا از انبارشدن میلگرد و افت بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط فعالان بازار فولاد ظرفیت تولید میلگرد بر اساس کوره‌های قوس الکتریکی روز جمعه 29 ژانویه حدود 60 درصد بوده است و دولت چین در نظر دارد که در راستای سیاست زیست محیطی خود ظرفیت تولید بر اساس کوره های قوس الکتریکی را افزایش دهد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها