کد خبر 102451

مورگان استنلی پیش‌بینی کرد

طبق گزارشی که بانک بزرگ مورگان استنلی منتشر کرده است تا سال 2033 استفاده از زغال سنگ در سیستم انرژی ایالات متحده برای همیشه کنار خواهد رفت.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، مورگان استنلی در گزارشی اعلام کرد که تا سال 2033 رغال‌سنگ به طور کلی از سیستم انرژی آمریکا خارج خواهد شد که مهمترین دلیل آن افزایش تولید الکتریسیته بدون کربن در این کشور است.

بانک بزرگ مورگان استنلی در این گزارش همچنین عنوان کرده که سوخت‌های فسیلی تا حد زیادی با انرژی‌های تجدیدپذیر جایگزین خواهند شد. طبق این گزارش تا سال 2030  بیش از 39 درصد و تا سال 2033 بیش از 55 درصد الکتریسیته  تولیدی در ایالات متحده از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین خواهد شد.

طبق گزارش وزارت انرژی ایالات متحده زغال سنگ در سال 2020 نزدیک 20 درصد الکتریسیته را تامین کرده و در سال 2021 این میزان به 22 درصد خواهد رسید. اما این روند موقت از تغییر جهانی در حرکت به سمت انرژی‌های پاک جلوگیری نخواهد کرد به ویژه در دوران جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا که برنامه ویژه‌ای برای طراحی این مسیر در آینده دارد.  

طبق گزارش مورگان استنلی قیمت گاز طبیعی امسال 48 درصد افزایش خواهد یافت که همین امر باعث افزایش تولید الکتریسیته از طریق زغال سنگ در سال 2021  خواهد شد.

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها