کد خبر 102422

طبق گزارش نشریه متال بولتن میزان ذخایر مس در انتهای ژانویه نسبت به ماه قبل یعنی دسامبر با افت 3 درصدی به دلیل افزایش تقاضا مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از متال بولتن، موجودی ذخایر مس شانگهای در انتهای ماه ژانویه نسبت به انتهای ماه قبل با افت 3 درصدی مواجه شده است.

طبق گزارش مهمترین دلیل افت ذخایر مس افزایش تقاضا برای دوران پس از تعطیلات سال نوی چینی و همچنین تاخیر در تحویل محموله‌های مس از مبدا شیلی است.

موجودی ذخایر مس در انبارهای شانگهای در تاریخ انتهای ژانویه به 349 هزار تا 364 هزار تن رسیده است که نسبت به تاریخ انتهای دسامبر افت 11 هزار تنی معادل 3 درصد را تجربه کرده است.

از طرف دیگر موجودی ذخایر مس در همین انبارها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بیش از 21 درصدی داشته است. موجودی انبارها سال گذشته بین 289 هزار تا 298 هزار تن بوده که نسبت به امسال بین 59 هزار و 500 تا 66 هزار تن کمتر است.

فعالان بازار مس بر این عقیده هستند که تقاضای مس چین بعد از تعطیلات 11 تا 17 فوریه به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و همین عامل اصلی افزایش واردات تجار چینی و به تبع آن کاهش میزان ذخایر مس بوده است.

نرخ پرمیوم کاتد مس در انتهای ژانویه در بندر شانگهای حدود 60 تا 70 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به تاریخ 31 دسامبر افزایش 10 تا 15 دلاری معادل 24 درصد داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها